ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

اشتباهی که مردم هنگام خرید مبل خانگی مرتکب می‌شوند

مبل خانگی

اگر خانه دارید احتمالاً ارزشمندترین دارایی شما به حساب می‌آید. شاید اتومبیل شما رتبه بعدی را داشته باشد. بعد از آن، اغلب بیشترین خرج را مبل خانگی روی دستتان می‌گذارد. مبلمان بخشی از خانه است که تا سال‌ها با آن سروکار خواهید داشت. هرچقدر مبلمان می‌تواند فضا را زیباتر کند، همان‌قدر انتخاب نامناسب فضا را از ریخت خواهد انداخت. مبل خانگی فقط ظاهر خانه را تغییر نمی‌دهد، بلکه در استفاده از فضای خانه به شکل بهینه و راحتی و آسایش شما نقشی انکارنشدنی دارد.

اگر به دنبال تغییر مبل خانه هستید یا تازه برای خانه خود به دنبال مبل مناسب می‌گردید، این راهنما را بخوانید.

 

1.اندازه‌گیری کافی نیست

 

اندازه گرفتن مبل برای فهمیدن اینکه مناسب جایی که دارید هست یا نه، کافی نخواهد بود، اگرچه می‌تواند شروع خوبی باشد. اگر مبل شما یک مبل غول‌پیکر است یا شکل غیرمعمولی دارد، لازم است که حتماً درهای ورودی را برای عبور آن چک کنید. اینکه از راهروها و ورودی‌ها می‌گذرد یا نه، مسئله مهمی است. مخصوصاً اگر در یک ساختمان بزرگ زندگی می‌کنید.

بسیاری از مردم و حتی گاهی طراحان داخلی به این مشکل برخورده‌اند که بعد از خریداری مبل در آسانسور جا نمی‌شده یا از ورودی‌ها نمی‌گذشته است. پس به وزن و طول و عرض قطعه مبلی که برای خانه می‌خرید، توجه کنید. این‌طوری هزینه‌ای برای پس فرستادن  به فروشگاه هم به شما تحمیل نمی‌شود.

مبل خانگی

 

2.مبل شما باید به خانه‌تان بیاید

 

مهم نیست که شما فکر می‌کنید خیلی خوب خانه خود را می شناسید. وقتی در محیط فروشگاه با چیدمان انواع مبل‌ها روبه‌رو می‌شوید، شاید تصور کردن آن مبل در خانه خودتان کمی سخت شود. شاید در شوروم رنگ مبل‌ها خیلی دلربا به نظر آیند ولی در هال خانه شما اصلاً آن‌طور نباشند. پیشنهاد ما این است که عکس مبلمان را در خانه تماشا کنید و در میان سایر وسایل تصورش کنید. راه حل دیگر این است که نمونه رنگ را از فروشگاه بخواهید و در خانه با رنگ بقیه اشیا بسنجید.

 

3.مبل شما باید هماهنگ با سبک زندگی شما باشد

 

بسیاری از مردم درباره این واقعیت فکر نمی‌کنند که مبلی که دلشان می‌خواهد، شاید مناسب آدم‌هایی نباشد که می‌خواهند از آن استفاده کنند. مثلاً پارچه مبل ابریشمی و براق به درد خانه‌ای که بچه خردسال یا حیوان خانگی دارد نمی‌خورد.

البته باید غیر از سبک زندگی فعلی، آینده را هم در نظر داشته باشید.

 

4.در خرید عجله نکنید

 

مردم معمولاً چند ماه برای پیدا کردن خانه وقت صرف می‌کنند و هفته‌ها برای پیدا کردن اتومبیل مناسب تلاش می‌کنند. ولی چند دقیقه‌ای می‌خواهند مبل انتخاب کنند.

خرید مبل خانگی اصلاً خریدی ضربتی نیست. حداقل یک روز زمان نیاز دارد. قبل از اینکه مبل بخرید به این فکر کنید که واقعاً می‌خواهیدش یا نه.

 

5.درباره نگهداری و دوام مبل فکر کنید

 

برخی قطعات مرغوب و باکیفیت مبل ممکن است به مراقبت زیادی احتیاج داشته باشند.  اگر چوب در آن به کار رفته باشد درباره مدت ماندگاری آن سوال کنید. بپرسید چطور باید آن را تمیز کنید. گاهی مواد تمیزکننده می‌توانند به مبل آسیب برسانند.

 

6.در محدوده قیمتی که تعیین کرده‌اید، بمانید

 

در هنگام خرید مبل خانگی هزینه‌های جانبی دیگری هم در کار است. حمل مبلمان تا منزل و شاید بیمه‌نامه یا گارانتی که فروشگاه ممکن است پیشنهاد دهد از جمله این هزینه ها می باشد. در هنگام خرید حواستان به این هزینه ها بوده تا مبلغ خریدتان از بودجه تعیین شده بالاتر نرود.

اینکه از فروشگاه بیرون بیایید و ببینید مبلغی بسیار بیشتر از پیش‌بینی برای مبلمان خانه صرف کرده‌اید، ممکن است سرتان را به درد بیاورد. مخصوصاً اگر توصیه اول ما را جدی نگرفته و به اندازه‌ها توجه نکره باشید و کاناپه شما در ورودی گیر کرده باشد و مجبور شده باشید از وسط نصفش کنید. جای امیدواری است که حداقل قرص مسکن ارزان است!

 

مبل خانگی

 
 
ادامه مطلب

در بین انواع صندلی غذاخوری کدام برای شما مناسب است؟

انواع صندلی غذاخوری

وقتی طراحی وسیله‌ای خوب باشد، آن را نامیرا و بدون تاریخ انقضا می‌کند. ما مجبوریم که در زمان خود زندگی کنیم. چیزهایی می‌خریم و خانه را با آن‌ها پر می‌کنیم که در زمان خودش آن‌‌ها را زیبا می‌یابیم.  شاید این وسایل با گذشت زمان دیگر زیبا به نظر نرسند. گاهی با عوض کردن چیزی یا اضافه کردن بخشی از مبلمان خانه می‌توانیم جانی تازه در روح خانه بدمیم. میز و صندلی غذاخوری یکی از اجزای مبلمان خانه هستند که در زیبا به نظر رسیدن آن نقشی حیاتی دارند. باید ببنید برای تغییر میز و صندلی به دنبال چه نوعی از انواع صندلی غذاخوری هستید.

امروز قصد داریم چند تا از بهترین انواع صندلی غذاخوری در دنیا در سبک‌های مدرن و معاصر را با هم مرور کنیم تا الهام‌بخش خرید ما برای عوض کردن میز و صندلی غذاخوری باشد.

۱. صندلی غذاخوری  Sissiکه مثل یک مجسمه هنری باشکوه و زیباست، طراحی دارد که نمی‌توانید ازش بگذرید. پشتی و دسته‌ها را یک سری حلقه‌های بزرگ از توی هم رد شده ساخته‌اند که ظاهری ویژه به این صندلی غذاخوری بخشیده است. یک چیز جالب دیگر در این نوع صندلی غذاخوری این است که همه اجزای آن بدون هیچ درزی به هم متصل هستند، انگار که از قالب در آمده باشد.

۲. صندلی liza  در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار طراحی شد. این صندلی قرار نیست که فقط به عنوان صندلی غذاخوری استفاده شود. طراحی آن به طوری است که می‌توان از آن در ادارات و پشت میز تحریر، در نشیمن و فضاهای مختلف دیگری استفاده کرد. این نوع صندلی در سال‌های اخیر خیلی محبوب شده است.

۳. ما می‌توانیم این صندلی‌های راحت را در هر چیدمانی جا دهیم  و با هر میزی جفت کنیم. این صندلی نوعی از انواع صندلی غذاخوری است که حتی به درد چیدن در اتاق جلسات هم می‌خورد. این صندلی با پشتی و نشیمن به هم پیوسته و تخت در ترکیب با آن پایه‌های چوبی، ترکیبی بی‌نظیر و زیبا ساخته‌اند که در همه جا کاربرد دارد.

۴. این صندلی که کافی است نشستن رویش را امتحان کنید تا راحتی‌اش را درک کنید، استانداردهای زیبایی را هم رعایت کرده است. ترکیبی از کلاف چوبی و رویه پارچه‌ای نرم و راحت و انحنای پشتی نوید راحتی و انعطاف‌پذیری را به شما می‌دهند. شما می‌توانید از بین طیف بزرگی از پارچه و چرم رویه آن را سفارش دهید.

۵. خوب است که گاهی در انتخاب بین انواع صندلی غذاخوری شانس را به صندلی‌های با متریال جدید و ظاهر متفاوت بدهیم.  مخصوصاً اگر برای رستوران یا کافه به دنبال انواع جدید میز و صندلی هستیم. این صندلی نوعی از انواع صندلی غذاخوری است که هم در فضای داخلی کاربرد دارد هم در فضای بیرون. جنس آن ترکیبی از آلومینیوم و دیگر مواد است. می‌توانید برای راحت‌تر کردن نشیمن آن بالش‌ها و کوسن‌هایی به آن اضافه کنید که گرم و نرم‌ترش کند. گرچه که لزوماً به آن‌ها احتیاجی ندارد.   

ادامه مطلب

چرا عاشق صندلی ناهارخوری مدرن هستیم

صندلی ناهارخوری مدرن

غذاخوری می‌تواند بهترین قسمت خانه باشد اگر میز و صندلی ناهارخوری مدرن و شیک و مناسب برای آن انتخاب کنید. هیچ چیز در فضایی که برای غذاخوری تدارک می‌بینید، تعیین‌کننده‌تر از میز و صندلی آن نیست، حتی خود غذا!

غذاخوری مکانی است که هر روز با خانواده در آن جمع می‌شوید، غذا می‌خورید و گپ می‌زنید. احتمالاً برای کسی که دوستش دارید آنجا جشن می‌گیرید و در مناسبت‌های خاص غذای ویژه‌تان را در آن سرو می‌کنید. غذاخوری فضایی است که اگر دلخواهتان باشد، بیشترین لذت را از آن می‌برید. در دلپذیر کردن فضای غذاخوری، نقش صندلی‌ها کمی از باقی اجزا مهم‌تر است. صندلی‌ها در زیبایی و ترکیب دکوراسیون بیشتر اثر می‌گذارند و نقش تعیین‌کننده در میزان راحتی شما دارند.

یک صندلی ناهارخوری مدرن که اصلی‌ترین جزء فضای غذاخوری شماست باید در درجه اول راحت باشد. صندلی خوش استیل جزئی از فضای دلپذیر غذاخوری شماست که به هیچ عنوان نمی‌توان از راحتی و در عین حال زیبایی آن چشم‌پوشی کرد.

هنگام انتخاب صندلی ناهارخوری مدرن انتخاب‌های فراوانی پیش روی شماست، صندلی فلزی، صندلی چوبی، صندلی پارچه‌ای و... . بگذارید حس شخصی و درکی که از سبک خانه خود دارید، شما را در انتخاب نوع صندلی راهنمایی کند.

صندلی‌‌های مدرن ناهارخوری عموماً راحتی و زیبایی را هم‌زمان به شما هدیه می‌دهند. شاید برای این جمله استثنایی هم پیدا شود ولی زیبایی‌شناسی سبک مدرن، همیشه نگاهی به راحتی هم داشته است.

اینکه صندلی ناهارخوری مدرن شما با مبل‌های مدرن خانه ست باشند، مزیت‌های خودش را دارد. اما همیشه خودتان را در این قالب‌ ذهنی قرار ندهید که همه چیز باید با هم ست باشد. کمی خارج از قالب‌ها فکر کنید. کافی است ویژگی‌های سبکی خانه را با هم هماهنگ کنید و پالت رنگی خود را درست کنید.

به غیر از در نظر گرفتن سبک کلی دکور خانه، باید به سایز صندلی‌ها هم توجه کنید و ببنید با توجه متراژی که فضای غذاخوری شما دارد، صندلی بزرگ برایش مناسب است یا باید به صندلی ناهارخوری مدرن ولی جمع‌وجور و با جاگیری کمتر فکر کنید.

اگر فضایی جداگانه برای غذاخوری در خانه ندارید، از فضاهای موجود کمک بگیرید و از آن‌ها استفاده دوگانه کنید. صندلی‌های مدرن غذاخوری پایه‌بلند که برای پیشخوان یا جزیره آشپزخانه طراحی شده‌اند، به شما کمک می‌کنند که یک غذاخوری مدرن برای خود بسازید.

صندلی ناهارخوری مدرن در جای جای خانه

اگر صندلی‌هایی که انتخاب کرده باشید با مبل‌های نشیمن هماهنگ باشد، به راحتی می‌توانید وقتی برای نشستن مهمان‌ها صندلی کم دارید، از صندلی‌های غذاخوری  خود وام بگیرید و فضای نشستن بیشتری ایجاد کنید.

اگر همیشه به همه صندلی‌های غذاخوری دور میز احتیاج ندارید، می‌توانید یکی از آن‌ها را کنار شومینه بگذارید و با یک پاف کوتاه در مقابلش فضایی دنج و گرم برای زمستان‌ها بسازید.

 اگر در اتاق خواب، فضای کار کوچکی برای خود فراهم کرده‌اید که زمان کوتاه پاسخ دادن به ایمیل‌ها یا کارهایی مثل این را در آن صرف کنید، می‌توانید یکی از صندلی‌های غذاخوری ‌اضافه را به آنجا ببرید.

صندلی ناهارخوری مدرن در خانه برای خودش جا باز می‌کند و با همه فضاها دوست است!

صندلی ناهارخوری مدرن نیلپر

صندلی‌های غذاخوری مدرن نیلپرهم می‌توانند جزء انتخاب‌های شما باشند. نگاهی به آن‌ها بیندازید. اگر فضای غذاخوری شما با این سبک و رنگ‌ها همراه است و اگر حس خودتان می‌گوید که این صندلی سبک شماست، از نزدیک به دیدنش بیایید. قدمتان روی چشم!

ادامه مطلب

مبل کودک کیتی و دیگر طرح‌های کودکانه محبوب در نیلپر

مبل کودک کیتی

آماده کردن اتاق کودک و تهیه مبلمان برای آن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های دکوراسیون منزل است. کودک شما عزیزترین عضو خانواده است و شما دوست دارید از هر چیز بهترینش را برای او تهیه کنید. شما علاقه دارید کاری کنید که بیشترین لذت را از حضورش کنار شما و در اتاق خود ببرد. استفاده از قطعات مبلمان مخصوص به کودکان مثل مبل کودک کیتی، مبل کودک باب اسفنجی و مبلمان یا تخت و صندلی با اشکال کارتونی و کودکانه که دنیایی آشنا و شیرین برای کودکان می‌سازند، یکی از محبوب‌ترین راه‌های ساختن اتاقی رویایی برای کودک دلبند شماست.

اگر در صفحه اول سایت مبلمان نیلپر در منوی محصولات به دنبال عبارت مبل کودک و نوجوان بگردید و به صفحه مبل کودک و نوجوان سایت نیلپر بروید، با محصولات متنوع این شرکت برای کودکان و نوجوانان آشنا می‌شوید.

مبل کودک کیتی نیلپر و دیگر طرح‌های مبل کودک این برند، با طراحی مدرن و چشم‌نواز جلوه‌ای جذاب و خاص به اتاق کودک شما می‌دهند. اما زیبایی فقط یکی از مزایای مبل‌های کودک نیلپر است. خوب است که بدانید خرید مبل‌ها و صندلی‌های کودک نیلپر به معنی تضمین سلامتی کودکان شما حین نشستن روی این مبل و صندلی‌هاست.

مبل کودک کیتی، پاندا یا مبل پارچه‌ای کودک رنگی نیلپر بر اساس اصول ارگونومی طراحی و ساخته شده‌اند. ارگونومیک بودن، تنها خصوصیت مبلمان اداری نیلپر نیست. نیلپر در مبلمان کودک خود این هماهنگی مبلمان با بدن کودک را در نظر گرفته و رعایت کرده است.

ویژگی دیگ مبل کودک کیتی و دیگر طرح‌های مبلمان کودک نیلپر این است که در هنگام انتخاب می‌توانید از بین پارچه‌ها و روکش‌های چرمی مختلف و متنوع، روکش دلخواه خود را انتخاب کنید و مبل محبوب خود را با همان روکش پارچه‌ای یا چرمی تحویل بگیرید.

 

 

مبل کودک نیلپر مناسب سن ۲.۵ تا ۷ سال است و می‌توانید از آن در اتاق کودک، مهد‌کودک‌ها یا آتلیه‌های عکاسی کودکان استفاده کنید.

 

متریال به کار برده شده در مبل کودک کیتی و دیگر طرح‌های مبل کودک و نوجوان نیلپر، فوم سرد است که بر اثر تکیه دادن و نشستن تغییر حالت نمی‌دهد و حس راحتی و آرامش را به کودک شما منتقل می‌کند.

مبل کودک نیلپر در دو حالت دسته‌دار و بدون دسته طراحی شده است. مدل بدون دسته، آزادی عمل بیشتری برای حرکت و بازی به کودک شما می‌دهد.

در طراحی مبل کودک کیتی و دیگر مبل‌های کودک نیلپر، هیچ گوشه تیز و برنده‌ای تعبیه نشده تا در اثر برخورد، هیچ آسیبی به کودک وارد نشود. از این لحاظ مبل کودک نیلپر، کاملاً ایمن و حافظ سلامتی کودکان است.

 

مبلمان کودک نیلپر با متریال چوب و فوم سرد بسیار سبک و بادوام هستند و جابه‌جایی آن‌ها راحت است.

 

مبلمان کودک باید از جنسی باشد که راحت تمیز شود یا قابلیت شست‌وشو داشته باشد. روکش‌های چرم مبلمان کودک نیلپر به راحتی تمیز و شسته می‌شوند.

والدینی که به انتخاب وسایل کودکانشان حساس هستند و به دنبال اجناسی هستند که برای کودک حساسیت‌زا و آسیب‌زننده نباشد، باید از محصولات کودک نیلپر دیدن کنند.

مبل کودک نیلپر با طراحی خاص نه‌تنها حافظ سلامتی و یاری‌رسان رشد کودکان است و با طرح ‌و سایز کودکانه به آن‌‌ها حس آرامش و لذت منتقل می‌کند، به آن‌ها حس استقلال و اعتماد به نفس بیشتری هم  می‌دهد.  

ادامه مطلب

در یک صندلی چرخدار باید به دنبال چه باشید؟

صندلی چرخدار

 در مطالبی که اینجا در بلاگ سایت نیلپر گذاشته‌ایم، بسیار بر این موضوع تأکید کرده‌ایم که اگر ساعات طولانی پشت میز می‌نشینید، حتماً و حتماً از استاندارد و ارگونومیک بودن صندلی خود مطمئن شوید. آسیب‌های نشستن طولانی به سلامتی شما در حالتی که ستون فقرات و اندام‌های شما در حالت درستی قرار ندارد، جدی و گاهی جبران‌ناپذیر است. پس مثل همیشه توصیه ما این است که برای انتخاب و خرید صندلی چرخدار مناسب کار کمی وقت صرف کنید.

یک صندلی چرخدار ارگونومیک همان‌طور که نشستن را برای شما آسان‌‌تر می‌کند، باعث می‌شود ساعات کاری هم آسان‌تر برای شما بگذرند.

اینجا خصوصیاتی را جمع کرده‌ایم که برای خرید یک صندلی چرخدار باید به آن‌ها توجه کنید.

صندلی چرخدار استاندارد باید ارتفاع قابل تنظیم داشته باشد

صندلی چرخداری که انتخاب می‌کنید باید قابلیت این را داشته باشد که ارتفاع آن را با قد خود تنظیم کنید. برای به دست آوردن راحتی مطلوب باید ارتفاع را طوری تنظیم کنید که در حالت نشسته ران‌هایتان موازی با سطح زمین باشد. پس به دنبال اهرم تنظیم ارتفاع بگردید و از درست بودن آن مطمئن شوید.

به دنبال پشتی صندلی قابل تنظیم باشید

صندلی چرخدار شما باید قابلیت این را داشته باشد که با توجه به کاری که انجام می‌دهید، بتوانید جای پشتی آن را تغییر دهید. پشتی صندلی اگر متصل به نشیمن آن است، باید قابلیت حرکت به جلو و عقب داشته باشد. مکانیزم قفلی هم باید وجود داشته باشد که پشتی را در حالت دلخواه شما تثبیت کند و از عقب و جلو شدن دوباره و بر اثر تکیه دادن جلوگیری کند.

اگر پشتی صندلی از نشیمن آن جداست، باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بتوانید آن را در ارتفاعی که رضایت شما را فراهم می‌کند، تنظیم کنید.

حمایت‌کننده‌های کمر صندلی را چک کنید

پشتی صندلی که گودی کمر و ستون فقرات را حمایت کند برای صندلی چرخدار استاندارد لازم است. صندلی چرخداری انتخاب کنید که شکل پشتی آن با شکل ستون فقرات هماهنگ باشد. در طول روز کاری که روی صندلی سپری می‌کنید، باید گودی کمر شما با صندلی حفاظت شود تا بتوانید ستون فقرات خود را در راستای درست قرار دهید و روی میز قوز نکنید.

بهترین صندلی چرخدار صندلی است که از فشارهایی جلوگیری کند که نشستن بر ستون فقرات شما وارد می‌کند.

عمق و عرض صندلی چرخدار را چک کنید

عمق و عرض صندلی چرخدار مناسب برای کار باید به اندزه‌ای باشد که راحت بتوانید روی آن بنشینید. اگر قدبلند هستید، به دنبال یک صندلی با عمق بیشتر باشید و واضح است که با قد کوتاه، صندلی‌های با عمق کمتر برای شما مناسب است.

 عمق صندلی وقتی مناسب است که هنگام تکیه به پشتی آن، ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر بین زانو و صندلی فاصله باشد. شیب صندلی هم باید قابل تنظیم باشد.

صندلی چرخدار با روکش مناسب انتخاب کنید

مواد پوشاننده سطح صندلی باید اجازه دهند که بدن شما نفس بکشد. پارچه یک گزینه خوب است اما بسیاری از مواد جدیدی که در ساخت صندلی چرخدار اداری استفاده می‌شوند نیز این ویژگی را دارند. پوشش صندلی نباید خیلی نرم یا خیلی سفت باشد. سطح سخت بعد از چند ساعت، دردناک خواهد شد و پوشش نرم به خوبی ستون فقرات را پشتیبانی نخواهد کرد.

حرکت آسان‌تر با محور گردان و پایه چرخدار

قابلیت چرخش و حرکت با صندلی به سودمندی آن می‌افزاید. صندلی چرخدار اجازه می‌دهد شما به راحتی  صندلی را بچرخانید و آن را حرکت دهید. این قابلیت باعث می‌شود با چرخش محور صندلی، به همه نقاط میز کار و ابزارهای کاری خود اشراف داشته باشید و کارایی شما را هنگام نشستن پشت میز افزایش می‌دهد.

درست است که صندلی چرخدار اداری راحتی شما را افزایش می‌دهد اما هنگام خرید دقت کنید که چرخ‌های آن برای کفپوش محل کار شما مناسب باشد؛ چرخ‌هایی که برای کفپوش سخت طراحی شده یا برای روی فرش.

 

 

ادامه مطلب

راهنمای خرید انواع مبلمان از برندهای برتر مبل ایرانی

برندهای برتر مبل ایرانی

در کشور ما برندهای مبلمان بسیار باکیفیت و معتبری وجود دارند که در این عرصه با هم رقابت می‌کنند. اگر در آستانه خرید مبلمان هستید و می‌خواهید صفر تا صد مبلمان خانه، از کاناپه و مبل گرفته تا تخت و میز جلومبلی را یکجا بخرید، این یک راهنمای خرید برای تمام قطعات مبلمان است.

در بین تولیدات متنوع برندهای برتر مبل ایرانی، به دنبال نیاز خود باشید

برندهای برتر مبلمان ایرانی در طراحی، تولید و عرضه انواع قطعات مبلمان در حد و اندازه‌های جهانی هستند. تولیدات درجه یک ایرانی این مزیت را دارند که به ذائقه ایرانی نزدیک‌ترند و با سبک زندگی، معماری و اقلیم ایران سازگارتر هستند. همه انواع مبلمان و انواع سبک‌ها را در بین تولیدات برندهای برتر مبل ایرانی خواهید یافت.

قبل از شروع خرید قطعات مختلف مبلمان از بین برندهای برتر مبل ایرانی، لازم است که بدانید بهترین انتخاب‌هایی که با نیازهای شما جور هستند کدام‌اند.

هر قطعه مبلمان تولیدی برندهای برتر مبلمان ایرانی ویژگی‌های خاصی دارد که تعیین می‌کند آن قطعه مناسب شماست یا خیر. به این ویژگی‌ها توجه کنید.

قوانین کلیبرای خرید هر نوع مبلمانی وجود دارد. گاهی شما باید پارامترهای جزئی‌تری را در نظر گیرید.

با این واقعیت روبه‌رو شوید که خرید مبلمان نوعی سرمایه‌گذاری است. اینکه چگونه و چه چیز بخرید که به‌صرفه باشد. در غیر این صورت کار انتخاب مبلمان می‌تواند به کار خسته‌کننده و گیج کننده‌ای تبدیل شود.

اینجا برای آمادگی خرید قطعات مختلف از برندهای برتر مبل ایرانی چند توصیه نوشته‌ایم. قبل از خرید خوب است که نگاهی بیندازید.

۱. قبل از خرید کاناپه به این نکات توجه کنید

کاناپه یکی از اصلی‌ترین عناصر مبلمان منزل شماست. پس حتماً قبل از خرید آن از برندهای برتر مبل ایرانی خصوصیات آن را مطالعه کنید تا با نیازهای شما منطبق باشد.

کاناپه‌ای که برای اتاق نشیمن مناسب است، شاید برای اتاق پذیرایی شما اصلاً مناسب نباشد. پس اول فکر کنید که چطور قرار است از آن کاناپه استفاده کنید و چه کسی قرار است از آن استفاده کند، خانواده، میهمانان یا بچه‌ها؟

 آیا این کاناپه با فضای شما همخوانی دارد؟ آیا با سبک مبلمان خانه تناسب دارد؟ به دنبال کاناپه‌ای باشید که با درک شما هم از سبک شخصی‌تان همخوان باشد. پارچه‌ای که برای کاناپه خود انتخاب می‌کنید تا حدی تعیین‌کننده میزان زیبایی و معرف کاربرد آن خواهد بود.

پیشنهاد ما این است که در آغاز خرید مبلمان، باکیفیت‌تین کاناپه متناسب با بودجه‌تان را تهیه کنید.

۲. قبل از خرید صندلی میز تحریر به این نکات توجه کنید

برخی برندهای برتر مبل ایرانی مبلمان اداری و صندلی‌های ارگونومیک هم تولید می‌کنند که شرکت مبلمان نیلپر یکی از آن‌هاست. در خانه هم برای میز تحریر فرزندان خود یا میز کار خود به این نوع صندلی‌ها احتیاج دارید.

قبل از خرید یک صندلی چرخدار مناسب برای کار پشت میز، باید به دنبال چه چیزهایی باشید؟ برای هر کسی که ساعات پشت‌میزنشینی بسیاری دارد، خرید صندلی مناسب، امری ضروری است.

قبل از خرید یک صندلی کار، چک کنید که پشتی، نشیمن و دسته‌های صندلی قابل تنظیم باشند.  باید امکان تنظیم ارتفاع صندلی وجود داشته باشد تا بتوانید ارتفاعی را که برای شما مناسب است، تنظیم کنید. صندلی باید راحت باشد و به بدن شما اجازه نفس کشیدن بدهد. صندلی باید از ستون فقرات شما حمایت کند و از آسیب‌های احتمالی هنگام نشستن طولانی جلوگیری کند.

۳. قبل از خرید صندلی غذاخوری از برندهای برتر مبل ایرانی به این نکات توجه کنید

بسیاری از برندهای برتر مبل ایرانی صندلی‌های غذاخوری مناسب و زیبایی تولید می‌کنند. توجه کنید که از بین آن‌ها چیزی را انتخاب کنید که خصوصیات یک صندلی راحت و استاندارد را داشته باشد.

یک صندلی غذاخوری باید هم راحت و هم زیبا باشد. شما نمی‌خواهید که غذا بخورید و میز را فوراً ترک کنید. میز و صندلی غذاخوری جایی است که با خانواده دور آن جمع می‌شوید تا حین غذا خوردن از کنار هم بودن و معاشرت لذت ببرید و شاید وقت زیادی را روی آن صرف کنید.

غیر از آنکه عموماً از میز غذاخوری استفاده‌های دیگری هم می‌کنید مثل کار با لپ‌تاپ یا رسیدگی به تکالیف مدرسه بچه‌ها. حتی گاهی فقط دور میز می‌نشینید و با هم گفت‌و‌گو می‌کنید.

انتخاب صندلی غذاخوری به بسیاری فاکتورها بستگی دارد مثل اندازه اتاق، نحوه استفاده، سبک مبلمان خانه و... .

4. قبل از خرید میز جلومبلی از بین برندهای برتر مبل ایرانی به این نکات توجه کنید

قبل از خرید یک میز جلومبلی از بین تمام برندهای برتر مبل ایرانی باید ازخود بپرسید که چه میزی با نیازهای شما متناسب است. در واقع کاربرد میز جلومبلی برای شما چیست؟ فقط یک میز ساده جلومبلی است یا مثلاً قرار است کمی هم به شما فضای ذخیره وسایل بدهد؟

عموماً میز جلومبلی در نقطه کانونی دکور خانه قرار می‌گیرد. پس زیبایی آن بسیار اهمیت دارد. از آنجا که جنس‌های بسیار متنوعی در ساخت میز جلومبلی به کار می‌رود، هنگام خرید باید جنسی را انتخاب کنید که با نیاز شما سازگار است.

 به سایز و شکل آن هم باید توجه کنید که متناسب با فضا و سبک چیدمان شما باشد. اگر برای میز جلومبلی جا ندارید، می‌توانید به جایگزین‌های آن فکر کنید.

 

ادامه مطلب

چطور بهترین صندلی راحتی تک نفره را انتخاب کنیم

صندلی راحتی تک نفره

انتخاب یک صندلی راحتی تک نفره می‌تواند یک چالش در خرید مبلمان خانگی باشد. صندلی راحتی تک نفره می‌تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق نشیمن در نظر گرفته شود و برای همین انتخاب آن اهمیت دارد. بدون شک صندلی راحتی تک نفره باید کامل‌کننده سبکی باشد که سایر مبلمان خانه شما دارد.

با توجه به تنوعی که این نوع صندلی‌های تکی در بازار دارند، انتخاب صندلی مناسب شما احتمالاً کمی مهارت لازم دارد. باید بدانید که از کجا شروع کنید. برای اینکه فرایند انتخاب صندلی راحتی تک نفره شما کمی آسان‌تر شود، اینجا مهم‌ترین نکته‌هایی را که در انتخاب مبل راحتی تک نفره باید در نظر گیرید، جمع کرده‌ایم.

سبک مبل راحتی تک نفره من باید چه باشد؟

این موضوع به نظر واضح می‌رسد. اما با این همه تفاوت و تنوع در انتخاب‌هایی که پیش روی شماست، لازم است که قبل از خرید حتماً به این فکر کنید که به دنبال چه سبک صندلی هستید. بعد به دنبال فروشگاه‌هایی باشید که مبلمان سبک مدنظر شما را دارند.

 آیا باید به دنبال یک مبل کلاسیک باشید یا صندلی راحتی تک نفره شما باید در سبک مدرن باشد؟ سبک مبل شما باید اسکاندیناویایی باشد یا مدرن میانه قرن؟ یک صندلی راحتی تک نفره گرم و نرم که شما را وقتی رو به پنجره اتاق خواب کتاب می‌خوانید، در آغوش خود بگیرد یا صندلی برجسته‌ای که واقعاً پرچمدار یک سبک دکوراسیون داخلی باشد و فضا را تحت‌تأثیر خود قرار دهد؟

فکر کردن درباره این گزینه‌ها، دامنه جست‌وجوی شما را محدودتر خواهد کرد و کمک می‌کند که مستقیم به سراغ صندلی راحتی تک نفره‌ای بروید که مناسب شماست.

سایز صندلی راحتی تک نفره من باید چه باشد؟

 

قبل از اینکه درباره ابعاد مبل تک نفره خود فکر کنید، باید به این فکر کنید که جای صندلی شما قرار است کجا باشد. آیا شما به یک صندلی راحتی تک نفره بزرگ احتیاج دارید که فضایی راحت در کنار شومینه برای شما بسازد یا می‌خواهید یک گوشه دنج در اتاق خواب با آن ایجاد کنید؟

 آیا صندلی راحتی تک نفره‌ای که قصد خریدش را دارید، قرار است بخشی از فضای عمومی خانه و برای آسودن میهمانان باشد یا خیلی ساده فقط قرار است فضای خالی مانده هال را پر کند؟

این موارد را به همراه خصوصیات مبلمان قبلی خانه در نظر گیرید تا خانه با اضافه شدن مبل تک خیلی شلوغ به نظر نرسد.

پارچه مبل راحتی تک نفره من باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

مثل هر قطعه مبلمان دیگری انتخاب پارچه مبل تک نفره شما بستگی به سبک زندگی و سبک دکوراسون خانه شما دارد. اگر جنس خوبی برای روکش مبل انتخاب و در طول استفاده هم از آن خوب نگهداری کنید، هیچ بعید نیست که مبل راحتی تک نفره شما یک عمر برایتان کار کند.

 بدون شک پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید در طول عمر مبل مؤثر است. سبک زندگی خود را موقع انتخاب نوع پارچه مبل در نظر گیرید. اگر بچه‌های کوچک در خانه زندگی می‌کنند، پارچه مخمل گران‌قیمت گزینه خوبی نخواهد بود. برای خانه‌هایی با ساکنان بزرگسال، پارچه‌های لوکس‌تر و ظریف‌تر منطقی به نظر می‌رسند.

ادامه مطلب

بهترین ترکیب رنگ مبلمان

عناصر سازنده اتاق نشیمن چیزهایی هستند که خانه شما را به جایی برای راحتی، دورهم بودن و آسایش تبدیل می‌کنند. اتاق نشیمن جایی است که خاطرات بی‌شماری قرار است در آن شکل بگیرد و لحظات پرآرامشی به شما هدیه دهد. پس این خیلی عجیب نخواهد بود که ترکیب رنگ مبلمان، دیوار و اثاثیه آن برای شما اهمیت داشته باشد چون به طور مستقیم روی حال و احوال شما اثر می‌گذارد.

بسته به هویت خاص خانه شما، ترکیب رنگ مبلمان باید مکمل فضای خانه باشد. فضایی قدیمی و نوستالژیک یا مدرن؛ سبک خانه شما هر چه که باشد این پنج ترکیب رنگ مبلمان می‌توانند اولین انتخاب‌های شما در اتاق نشیمن یا بهترین ترکیب رنگ مبلمان باشند.

سبز، ترکیبی روح‌بخش

سبز رنگ هماهنگی و حیات است. سبز رنگ‌های طبیعت را به یاد می‌آورد و از بهترین ترکیب رنگ‌ها برای مبلمان اتاق نشیمن است.

اگر شما فضا یا انرژی کافی برای پرورش گیاهان خانگی ندارید، رنگ سبز دیوارها یا به کار بردن ترکیب رنگی سبز در مبلمان آن، روح زندگی که اتاق نشیمن شما به آن نیاز دارد را به آن می‌بخشد.  رنگ سبز، تازه و لطیف است. طیف رنگ‌های سبز بهترین پیشنهاد برای کسانی است که رنگ‌های بی‌روح را خسته‌کننده می‌دانند.

توسی؛ ترکیب رنگی جاودان و بدون زمان

ترکیب رنگی توسی در فضای خانه آن را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد. توسی یا خاکستری ترکیب رنگی آرام و زیبایی می‌سازند. آن‌ها همان‌قدر با دکوراسیون مدرن همراه هستند که با دکوراسیون کلاسیک و اصیل. کاربرد رنگ توسی در دیوارها یا مبلمان به شما اجازه می‌دهد که برای انتخاب رنگ وسایل دیگر انتخاب‌های زیادی داشته باشید.  

توسی ترکیب رنگی خوبی برای همه اتاق‌های یک خانه است. به طور خاص این رنگ برای اتاق نشیمن بسیار رنگ مناسبی است. می‌توان گفت که طیف توسی محبوب‌ترین رنگ مبلمان و دکور داخلی اتاق نشیمن خانه‌هاست.

آبی، ترکیب رنگی آرام‌بخش

ترکیب رنگ آبی رنگ هوشمندانه‌ای برای فضایی نیست که قرار است آدم‌ها را دور هم جمع کند. ترکیب رنگی آبی در اتاق نشیمن فضا را آرام و یکنواخت می‌کند. آبی طیف گسترده‌ای دارد و با رنگ‌هایی مثل کرم و قهوه‌ای هم‌نشینی خیلی خوبی دارد.

اگر کف‌پوش اتاق نشیمن شما قهوه‌ای تیره یا چوب با هر طیف رنگی باشد، آبی انتخاب هماهنگی است. اتاق نشیمن با ترکیب رنگ مبلمان آبی تمیز و مرتب به نظر می‌رسد.

کرم، ترکیب رنگ مبلمان محبوب مینیمالیست‌ها

طیف رنگی بژ یا کرم بین طراحان داخلی به رنگی خنثی شناخته می‌شود. رنگ مکملی که زیبایی آن وابسته به رنگ‌های دیگری است که کنار آن استفاده می‌کنید.

ساختن ترکیب رنگ مبلمان با رنگ بژ یا کرم برای طراحان داخلی که به مینیمالیسم علاقه دارند پیشنهاد خوبی است.  اینکه در اتاق نشیمن از شیدهای مختلف رنگ سفید استفاده کنیم، در این سال‌ها بسیار محبوب بوده است.

ترکیب رنگی بژ در مبلمان و دکوراسیون داخلی ترکیبی است که مردم هیچ‌گاه از آن دست نمی‌کشند.

سیاه ترکیب رنگ مبلمان شما را خاص می‌کند

وقتی به ترکیب رنگ مبلمان اتاق نشیمن خود یا رنگ دیوارهای آن فکر می‌کنیم، کمتر پیش می‌آید که گزینه مشکی مطرح شود. درست همین دلیل است که این رنگ را ویژه می‌کند. به کار بردن رنگ مشکی در ترکیب رنگ مبلمان خانه، غافلگیرکننده و دراماتیک است. جزئیات در چنین فضایی بیشتر به چشم می‌آیند. مبل تیره در زمینه روشن دیوار یا برعکس، مبلمان سفید در زمینه سیاه دیوار، برجسته به نظر خواهد رسید.

اینکه تصمیم بگیرید از مبلمانی با ترکیب رنگی مشکی استفاده کنید به نوری هم که اتاق نشیمن شما دریافت می‌کند بستگی دارد. راه‌های بسیاری برای طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از ترکیب رنگی مشکی وجود دارد. ویژگی همه آن‌ها این است که دکوراسیون شما را بسیار خاص می‌کنند.

انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب برای فضای اصلی خانه کار سختی نیست. همه چیز به این بستگی دارد که چه رنگ‌هایی با فضای شما همنشین است و کدام ترکیب رنگ مبلمان با ایده شما برای زندگی در خانه همراهی دارد.

فضایی آرام می‌خواهید یا پرجنب و جوش؟ کلاسیک یا مدرن؟ بگذارید ترکیب رنگ مبلمان پاسخ شما را بدهد.   

ادامه مطلب

مزیت‌های خرید مبل چرم در مقایسه با مبل پارچه‌ای

خرید مبل چرم

خرید مبل گاهی می‌تواند گیج‌کننده باشد. هزاران گزینه مختلف پیش روی ما قرار دارد که باید از بین آن‌ها بهترین مبل را پیدا کنیم. برای اینکه به انتخاب خود نزدیک شویم، باید از بین خصوصیات مبل‌ها انتخاب خود را بکنیم. مثلاً بدانیم مبل کلاسیک می‌خواهیم یا مدرن؟ پشتی آن باید بلند باشد یا کوتاه؟ کوسن‌های فیکس دوست داریم یا جدا؟ همه سؤال‌ها مهم درباره سبک و ظاهر مبل هستند. اما از نظر یک طراح، سؤالی که اغلب پیش از بقیه سؤال‌ها باید پرسید این است که خرید مبل چرم برای ما در اولویت است یا پارچه‌ای؟

 

 خریدمبل چرم یا مبل پارچه‌ای؟

همان‌طور که احتمالاً حدس می‌زنید، این سؤال پاسخ درست ندارد. خرید مبل چرم و مبل پارچه‌ای هر یک خوبی‌ها و بدی‌هایی دارند. خوب است که درباره خصوصیات مبل چرم و پارچه‌ای بخوانید و بعد بر اساس ترجیح شخصی تصمیم بگیرید که کدام مبل مناسب شما، خانواده و خانه‌تان است.

چند خصوصیت اساسی است که می‌توانید بر اساس آن تصمیم بگیرید. مهم‌ترین آ‌ن‌ها دوام، راه‌های مراقبت، ظاهر، راحتی و قیمت مبل است.

شما قرار است از یک مبل هر روز و برای چندین سال استفاده کنید پس ارزش دارد که قبل از خرید کمی وقت صرف خواندن درباره خصوصیات مبل‌ها کنید. نیازهای خود و خانواده‌تان را در نظر گیرید و کمی وقت به خودتان بدهید تا مبل دلخواه خود را پیدا کنید. بعداً به خاطر این کار از خودتان ممنون خواهید بود!

مزایای خرید مبل پارچه‌ای

راحتی مبل پارچه‌ای

 حسی که مبل پارچه‌ای دارد در درجه اول به نوع پارچه آن و در درجه بعد، اسکلت و کوسن‌های آن بستگی دارد. در کل مبل‌های پارچه‌ای نسبت به مبل‌های چرم به چند دلیل راحت‌تر هستند. سطح پارچه‌ای نسبت به چرم نرم‌تر و گرم‌تر است.

 البته پارچه‌های بیش از اندازه نرم مناسب رویه مبل نیستند چون اغلب به راحتی چروک و از ریخت افتاده می‌شوند. پارچه رومبلی باید شکل خود را حفظ کند.

نگهداری از مبل پارچه‌ای

 دوام مبل اغلب به کیفیت پارچه آن بستگی دارد. همان‌طور که می‌دانید، پارچه‌های باکیفیت درست مثل چرم‌های با‌کیفیت دوام بیشتری دارند و در برابر پارگی و ساییدگی بیشتر مقاومت می‌کنند.

بیشتر مبل‌های پارچه‌ای با لایه‌ای مقاوم به لکه پوشانده می‌شوند. بنابراین اگر لکه‌دار شوند با یک پاک‌کننده دستی یا بخارشو کاملاً تمیز می‌شوند.

 پارچه مثل چرم خراشیده نمی‌شود و ترک نمی‌خورد. پس برای حضور کودکان در خانه از این لحاظ مناسب‌تر است.

چرم هم تنوع رنگی دارد، ولی مبل پارچه‌ای از لحاظ رنگ، بافت و طرح پارچه محدودیتی ندارد و انتخاب‌های بی‌پایانی پیش روی شما می‌گذارد. پس با مبل پارچه‌ای شانس بیشتری برای مچ کردن مبل با دکور خانه یا دست یافتن به سبک مورد دلخواهتان دارید.

قیمت مبل پارچه‌ای

 احتمالاً از لحاظ مالی به نفع شماست که مبل پارچه‌ای انتخاب کنید. درست است که پارچه و فریم مبل گران‌قیمت است ولی مبل مشابه از جنس چرم، همیشه گران‌تر تمام می‌شود.

مزایای خرید مبل چرم

اگر طرفدار خرید مبل‌ چرم هستید، حتماً عاشق ظاهر، دوام و شاید تمیزی چرم‌های اصیل شده‌اید. چرم مصنوعی هم برخی از این خصوصیات را دارد اما نه همه را. به طور مشخص دوام چرم و ابلق شدن آن بر اثر گذشت زمان در مبل‌های چرم مصنوعی وجود ندارد.

خرید مبل چرم برای از بین بردن حساسیت

 افرادی که با حساسیت دست و پنجه نرم می‌کنند، احتمالاً باید مبل چرم را به مبل پارچه‌ای ترجیح دهند. مبل چرمی مثل پارچه، پناه گرد و غبار نیست، مو و پرز به خود نمی‌گیرد و بقیه مواد آلرژی‌زا را به راحتی پارچه، جذب خود نمی‌کند.

ظاهر مبل چرم

 مبل چرم شکوه و وقار خاصی به فضا اضافه می‌کند که مبل پارچه‌ای به سختی ممکن است آن را ایجاد کند. سبک‌های کلاسیک مبل چرمی هم وجود دارند ولی به طور کلی مبل‌های چرمی بیشتر از مبل‌های پارچه‌ای به‌روز به نظر می‌رسند. در بیشتر طراحی‌های سبک‌های مدرن و معاصر از مبل چرم استفاده می‌شود.

نگهداری پس از خرید مبل چرم

 نگهداری امری است که درباره هر دو نوع مبل پارچه‌ای و چرم اهمیت دارد. مبل چرم برای تمیز کردن خیلی آسان‌تر است. بیشتر اوقات مبل چرم فقط یک گردگیری ساده احتیاج دارد. شاید در طول یک سال فقط چند بار به دستمال‌کشی جدی‌تر احتیاج پیدا کند. در مقایسه با مبل پارچه‌ای که به صورت مرتب به جاروبرقی و تمیز کردن جدی احتیاج دارد.

چرم مقاوم است و اگر خوب نگهداری شود، برای دهه‌ها عمر می‌کند.

حالا با آگاهی از خصوصیات مبل‌ها باید تصمیم بگیرید خرید مبل چرم را ترجیح می‌دهید یا مبل پارچه‌ای؟

ادامه مطلب

چطور بهترین رنگ مبل راحتی را انتخاب کنیم (قسمت-دوم)

رنگ مبل راحتی

رنگ مبل راحتی ؛ خنثی یا پررنگ

اگر پروژه خرید و دکور خانه را تازه از صفر شروع کرده‌اید، انتخاب مبل راحتی می‌تواند یکی از ابتدایی‌ترین کارها باشد. شما باید بتوانید بر اساس رنگ مبل راحتی خود سایر وسایل اتاق را انتخاب کنید.

رنگ پارچه مبل راحتی تعیین می‌کند که دیگر اجزای بافت‌دار اتاق مثل پرده یا کوسن و فرش، باید چه رنگی باشند، پر از نقش‌ باشند یا ساده و... . مبل راحتی در خانه می‌تواند نقطه کانونی به حساب آید.

اگر شما قصد دارید مبل راحتی را به اتاقی که از قبل دکور شده اضافه کنید یا اگر ترجیح می‌دهید که نقش مبل راحتی محوری نباشد، انتخاب رنگ مبل راحتی اهمیت دارد. انتخاب مبل برای خانه‌ای که دکوراسیون آن قبلاً طراحی شده، به این معنی است که باید تصمیم بگیرید که رنگ مبل برجسته باشد یا نه. نقش محوری با مبل خواهد بود یا اینکه مبل راحتی مکمل و دنباله‌رو دکوراسیون اصلی است؟

اگر رنگی خنثی را به عنوان رنگ مبل راحتی خود انتخاب کنید، دست شما برای تغییر دکوراسیون‌های بعدی بازتر خواهد بود. رنگ خنثی همراهی بیشتری با اکثر سبک‌ها و رنگ‌های دیگر دارد.

رنگ مبل راحتی ؛ روشن یا تیره؟

وقتی که تصمیم می‌گیرید رنگ مبل راحتی شما خنثی یا برجسته باشد، نیاز دارید که تعیین کنید رنگ مبل راحتی تیره باشد یا روشن. رنگ کف خانه یا کفپوش شما اثر زیادی بر انتخاب شما در رنگ مبل دارد.

کدام را ترجیح می‌دهید؛ اینکه رنگ مبل راحتی شما باعث شود که مبل روی فرش یا کفپوش خانه کاملاً برجسته به نظر آید یا اینکه برعکس با رنگ زمینه‌اش ترکیب و یکدست شود؟

 اگر یک مبل راحتی با رنگ تیره را روی کفپوش تیره قرار دهید، یعنی تلاش کرده‌اید تا آن را نامرئی کنید. اگر دوست دارید که حتماً این همراهی بین مبل و کفپوش را حفظ کنید، باید از طریقی کاری کنید که مبل بیشتر خودش را نشان دهد.

مثلاً مبلی انتخاب کنید که پایه‌های فلزی یا چوبی براق یا رنگ متفاوتی از بدنه داشته باشد. یا فرشی انتخاب کنید که با مبل و کف خانه اختلاف رنگ داشته باشد. میز جلومبلی فلزی یا چوبی رنگ روشن هم می‌تواند این وظیفه را انجام دهد.

رنگ مبل راحتی اگر روشن انتخاب شود هم چالش‌های خود را دارد. بزرگ‌ترین چالش مبل راحتی رنگ روشن، لکه‌ها‌یی است که ممکن است ایجاد شوند.

قبل از اینکه مبل راحتی سفید یا روشن انتخاب کنید به این نگاه کنید که واقعاً چطور دارید از آن فضا استفاده می‌کنید و نه اینکه امیدوارید چطور از آن استفاده کنید. اگر قرار است بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی در آن محل زندگی کنند، طبیعتاً انتخاب شما نباید رنگ روشن برای مبل راحتی باشد.

اگر با وجود بچه کوچک باز هم نمی‌توانید بی‌خیال ایده مبل راحتی سفید شوید، پس لااقل به فکر مبلی باشید که رویه پارچه‌ای قابل شست‌و‌شو داشته باشد.

انتخاب چه رنگی در مبل راحتی برای شما مناسب است؟

وقتی که تصمیم گرفتید که  رنگ مبل راحتی‌تان تیره باشد یا روشن، زمان انتخاب رنگ فرا می‌رسد.

اگر با یک رنگ خیره‌کننده مثل قرمز، آبی فیروزه ای، بنفش و مثل این‌ها که همه توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند موافق نیستید، پس رنگ‌های خنثی انتخاب محبوب شما هستند.

 رنگ خنثی برای مبل راحتی، بقیه کار دکوراسیون خانه را هم راحت‌تر می‌کند. همچنین رنگ خنثی برای مبل راحتی، برای تغییر دکوراسیون‌های بعدی هم مناسب‌تر است.

رنگ‌های خنثی مثل بژ، توسی، فیلی و خاکی، اگر تک رنگ استفاده شوند، ممکن است رنگ‌پریده و بی‌رنگ به نظر رسند. اما اگر به تک رنگ بودن رنگ‌های خنثی در خانه علاقه دارید، باید به مبل و اجزای دیگر دکوراسیون خود بافت اضافه کنید.

رنگ توسی طیف گسترده‌ای دارد و از روشن تا تیره را شامل می‌شود. بنابراین انتخاب هر طیف رنگ آن اثر متفاوتی در فضا دارد.

رنگ مبل راحتی هر چه که باشد، تأثیر زیادی بر دکوراسیون کلی خانه شما دارد. همه چیز تحت‌تأثیر آن است و باید به تبعیت از آن شکل بگیرد. بر اساس هر رنگی که برای مبل راحتی در اتاق نشیمن انتخاب کردید، سایر وسایل خانه را بچینید تا اتاق از نظر رنگ‌آمیزی به تعادل برسد.

                                   

ادامه مطلب


        

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت