ادامه مطلب

ادامه مطلب

کیفیت در نیلپر

   يکي از اصلي ترين ارکان بيانيه ماموريت شرکت نيلپر افزايش کيفيت در جهت احترام به مشتري مي باشد. لذا واحد کنترل کيفيت در شرکت نيلپر همگام با آغاز توليد، تاسيس گرديد و متناسب با سيستمهاي کيفي روز دنيا حرکت نموده و ارتقا داده شد. پس از چند سال پياپي، نيلپر به اين باور رسيد که کيفيت مورد نظر را از طريق تامين کنندگان نمي تواند به دست آورد، لذا با اختصاص سرمايه اي سنگين درصد زيادي از توليد قطعات را خود بر عهده گرفت و کليه ماشين آلات و ابزار آلات مورد نياز را خريداري نمود.

   به اين ترتيب وظيفه واحد کنترل کيفيت سنگين تر گرديد و کنترل ها از مرحله خريد مواد خام و اوليه طرح ريزي و اجرا شد. کليه محصولات، قطعات و مواد اوليه در مرحله ورود به سازمان و پس از آن در حين توليد و نهايتا در زمان تبديل به محصول نهايي با اتکا به چک ليست هاي دقيق کنترلي، آزمايشها و تستهاي منظم و جامع کنترل مي گردند.همچنين قطعاتي که نزد تامين کننده توليد مي شوند، در محل استقرار تامين کننده مورد بازرسي کامل قرار مي گيرند.

   پس از ورود مواد و قطعات به داخل سازمان با استفاده از روشهاي نمونه گيري بر مبناي استاندارد ISO 2859، تست جامعي بر روي اين مواد و قطعات صورت گرفته و تنها مواردي که الزامات تست و آزمايش را تامين کنند وارد انبار مي گردند .همچنين کليه قطعاتي که فر آيند هاي ويژه اي از قبيل آبکاري روي آنها صورت مي گيرد به منظور انجام تست هاي خاصي از قبيل تست salt spray به آزمايشگاه شرکت فرستاده مي شوند که انجام کامل اين تستها بعضا هفته ها زمان مي برد.

   اقلامي نظير چرم و پارچه که تحت تستهايي مانند کشش، سايش و رنگ پذيري قرار بگيرند نيز در طبقه مواد خاص مي گنجند.در ورودي سيکل تامين و انبار قطعات خام و مواد اوليه ايستگاههاي بازرسي متعددي گنجانده شده تا کليه مراحل تست و آزمايش بر روي مواد مذکور انجام پذيرد.بديهي است موادي و اقلامي که در هر يک از تست ها نتوانند الزامات استاندارد را کسب نمايند به تامين کننده اوليه عودت داده مي شوند.مرحله بعدي در روند کنترل کيفيت، کنترلهاي حين فرآيند مي باشد.

 

   پس از انجام کنترلهاي حين فرآيند و در زماني که محصول نهايي آماده شد بازرسي محصول کليه توليدات را کنترل مي نمايد (چندين بازرس وظيفه کنترل محصولات را در انتهاي هر کدام از سه خط اصلي مونتاژ و دهها خط بزرگ توليد قطعات بر عهده دارند)

   به منظور حصول اطمينان از صحت بازرسي ها و همچنين ارزيابي كيفيت محصول قبل از تحويل به مشتري، نماينده مديريت شركت از محصولات كنترل شده موجود در انبار محصول (محصولات آماده تحويل) نمونه گيري كرده و مورد ارزيابي قرار مي دهد.چنانچه عدم انطباقي مشاهده شود مجدد محصولات بصورت صددرصد كنترل و اقدامات ريشه اي جهت رفع نواقص انجام ميشود.

    در مراحل مختلف کنترل و بازرسي جهت تائيد کيفي محصولات، آزمونهاي عملکردي و دوام صورت مي گيرد. با همين رويکرد آزمايشگاه مجهز جهت واحد کنترل کيفيت تدارک ديده شده که با آخرين تستها و استانداردهاي روز دنيا مشغول به کار مي باشد.لازم به ذکر است که به کليه محصولات، امتياز کيفي تعلق مي گيرد و اين امتیازات به صورت ماهانه جمع بندي شده و در کميته هاي کنترل کيفيت مورد تحليل قرار ميگيرد تا اقدامات مقتضي جهت بهبود هر چه بيشتر کيفيت محصولات صورت پذيرد.

   در واحد کنترل کيفيت چندين اپراتور به صورت مستمر وظيفه ثبت اطلاعات، به روز رساني آنها و کنترل امتياز کيفي قطعات و تامين کنندگان و محصول نهايي را بر عهده دارند تا در صورت اختلاف کيفيت محصول با حد ايده آل فر آيند هاي مورد نياز به مرحله اجرا در آيد. واحد کنترل کيفيت نيلپر يکي از نقاط قوت و ضامن حفظ کيفيت به صورت مستمر مي باشد. اين واحد با در اختيار داشتن چندين کارشناس زبده، 2 سرپرست با تجربه و چند بازرس ويژه و نيز با بهره گيري از آزمايشگاهي مجهز به دستگاهها و ادوات آزمايش و اندازه گيري دقيق فعاليت خود را به نحو احسن انجام مي دهد و يکي از عوامل اصلي ماندگاري کيفيت محصولات نيلپر مي باشد.


تمامی حقوق این سایت برای شرکت نیلپر محفوظ است.     


        

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت